Srazy Češi a Slováci v Německu

Ať už pojedete do jakékoliv části Německa, vždy narazíte na naše krajany, kteří tam také za prací emigrovali. Aby se odreagovali od všedních starostí a zase procvičili češtinu či slovenštinu, která se pro mnohé stává vzácností, když se pohybují jen mezi Němci a jinými cizinci, pořádají srazy Češi a Slováci, které se stávají velmi oblíbenou formou, jak poznat i nové lidi a navázat nová přátelství.

Číst dál: Srazy Češi a Slováci v Německu

Německý slovník a fráze

Seznam německý základních slovíček a frází. Uvedené slovíčka a krátké věty se vám budou hodit při všech možných situací v Německu.

Číst dál: Německý slovník a fráze

Bankovní účet v Německu

Bankovní účet v Německu patří mezi základní potřeby pro život v Německu. Otevření bankovního účtu v Německu není složité, jedná se o přímočarý proces, při kterém budete potřebovat potvrzení o trvalém bydlišti a identifikační doklad (občanský průkaz nebo pas). 

Číst dál: Bankovní účet v Německu

Německý životopis

Jako základní a nejdůležitější kámen k vašemu vysněnému pracovnímu úspěchu v Německu patří německý životopis. Více než 50% životopisů je z důvodu nízké kvality okamžitě vyřazeno, a proto tento dokument nesmíte v žádném případě podcenit, protože mnohdy rozhoduje mezi vaším úspěchem či neúspěchem.

Číst dál: Německý životopis

Výpočet čisté mzdy v Německu

Jako užitečný nástroj lze použít kalkulačku na výpočet čisté mzdy v Německu. Tato online kalkulačka vychází z dat na rok 2013 a více již naleznete na http://www.nettolohn.de/. Tuto kalkulačku lze získat i ve verzi pro mobilní telefony a tak ji budete moc mít vždy u sebe.

Číst dál: Výpočet čisté mzdy v Německu

Ubytování v Německu

Chystáte se k našim sousedům do Německa na výlet, nebo za prací, či za studiem a hledáte ubytování? Náš článek Vám poradí, kde sehnat levné a kvalitní ubytování v Německu.

Číst dál: Ubytování v Německu

Německo

Německo (německy : Deutschland), oficiálně Spolková republika Německo (německy : Bundesrepublik Deutschland), je federální parlamentní republika v středo-západní Evropě. Země se skládá z 16 států, a její hlavní město a největší město je Berlín. Německo se rozkládá na ploše 357.021 km2 (137847 čtver. mil) a má velmi mírné sezónní klima. S počtem 81 800 000 obyvatel je Německo nejlidnatější členský stát v rámci Evropské unie. Německo je jednou z hlavních politických a ekonomických sil evropského kontinentu a historický vůdce v mnoha teoretických a technických oborech.

Číst dál: Německo

Tuesday the 18th. Práce | brigády | cestování v Německu