Ubytování v Německu

Vytisknout
Kategorie: Informace o Německu
Datum zveřejnění Napsal Super User

Chystáte se k našim sousedům do Německa na výlet, nebo za prací, či za studiem a hledáte ubytování? Náš článek Vám poradí, kde sehnat levné a kvalitní ubytování v Německu.

 

Booking.com

Mezi hlavní weby nabízející ubytování v Německu patří:

 

 Levné ubytování v Německu (hostely, mládežnické ubytovny)

Na území Německa se nachází více než 560 hostelů. Cena ubytování v hostelech za jednu noc a snídani se pohybuje nejčastěji v rozmezí 18 - 26 euro. Pro vyhledání levného ubytování v Německu doporučujeme vyhledat přes vyhledávač google následující slovní spojení: Backpackers "a zde uvedete město, kde hledáte levné ubytování" (př. Backpackers Berlin, backpackers Dusseldorf atd).

Tipy na levné ubytování v jednotlivých městech také naleznete na webu http://www.thebackpacker.net/

Odkazy, kde lze najít levné ubytování v Německu:

 

 Ubytování v hotelech v Německu

Seznam většiny německých hotelů naleznete na webu www.iha-hotelverband.de. Obvyklá cena za ubytování v hotelu se pohybuje v rozmezí 60 - 150 euro. Seznam nejznámější hotelových řetězců v Německu naleznete na http://www.caramba.cz/page.php?PgID=205

 

Ubytování v kempech Německo

Na území Německa se nachází více jak 3500 kempů. Kempy jsou obvykle otevřeny od dubna do října. Část kempů má otevřeno i během zimní sezóny - v blízkosti lyžařských areálů. Noc v chatce v německém kempu vás vyjde v průměru  4,60 euro (dospělá osoba), děti 2,60 euro (do 13 let). Další možností je pobyt s autem a ve vlastním stanu nebo v karavanu za což zaplatíte mezi 8,50 až 10 euro.

Více informací o autokempech v Německu naleznete na http://www.camping-club.de/

 

Studentské ubytování v Německu

Svaz německých organizací studentských služeb (Deutsches Studentenwerk - DSW) nabízí dotované ubytování pro národní a mezinárodní studenty. Jedná se především o pokoje ve sdílených studentských apartmánech, ale některé koleje nabízejí kompletní apartmány pro rodiny s dětmi.

Bohužel, existuje pouze omezený počet dostupných dotovaných studentských pronájmu v Německu. Můžete o ně požádat prostřednictvím místní organizace studentských služeb Studentenwerk (naleznete v každém studentském městě).

O ubytování požádejte co nejdříve (pokud možno, před vaším příjezdem do Německa), protože mnoho studentských organizací má pořadníky zájemců. Dokonce se můžete setkat i s čekací dobou až jeden rok.

Pro další informace kontaktujte:

Deutsches Studentenwerk
Weberstraße 55
D-53113 Bonn
Tel. +49.228.269060
Fax: +49.228.2690639
E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Internet: www.studentenwerke.de

Univerzitní penziony: Něteré hostitelské instituce mají vysokoškolský penzion, můžete tak zkusit štěstí a přihlásit se na seznam čekatelů. Nicméně, tyto pokoje jsou obvykle vyhrazena pro hostující profesory a akademické pracovníky.

Nástěnky: Existují inzertní nástěnky (Schwarze Bretter) na univerzitách a na mnoha výzkumných institucí, obvykle se nacházejí v jídelnách a na dalších rušných místech. Tyto nástěnky jsou často "oplácané" několika vrstvama inzérátů s nabídkou ubytování. Nejčastěji zde naleznete inzeráty na jednolůžkové pokoje ve sdíleném ubytování.

Studentské organizace: Na některých vysokých školách provozují služby ubytování studentů v soukromích pokojích - studentské svazy (ASTA / Usta). Studenti získají adresy několika pronajímatelů - landladies, kteří mají volné pokoje. Šance na nalezení ubytování v Německu jsou dobré, protože každá adresa je poskytnuta pouze omezenému počtu studentů denně.

Wohngemeinschaft v Německu

Wohngemeinschaft nebo taky někdy zkráceně WG představuje formu levného ubytování v Německu. Tento druh bydlení je formou soužití několika, často nepříbuzných osob v jednom bytě. Obyvatelé bytu využívají společné prostory jako jsou koupelny, kuchyně nebo také obývací pokoj. Tento druh bydlení je díky výrazným finančním úsporám nejčastěji rozšířen mezi studenty. V typickém WGčku obvykle nalezneme 2-7 obyvatel.

 Odkazy, kde hledat ubytování ve WG:

 

Tip

Kaltmiete - čistý nájem bez všech poplatků

Nebenkosten - poplatek za sběr odpadků, vodu, zemní plyn, topení, pojištění proti požáru, kabelovou TV atd.

Warmmiete - kompletní nájem, který odvedete pronajímateli (Kaltmiete + Nebenkosten)

 

Zdroj: wikipedia.org, justlanded.com

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Tuesday the 18th. Práce | brigády | cestování v Německu